صفحه اصلی درباره ما گالری تصاویر تماس با ما ورود کاربران
منوی سایت
دپارتمانهای آموزشی
افتخار آفرینی ۹۷-۹۶
مشارکت اولیا ۹۷-۹۶
دستورالعمل ها
اسناد بالا دستی
مشارکت اولیا ۹۸-۹۷
انجمن اولیا و مربیان
مسابقات کشوری
المپیاد
تقویم روز

یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
آمار بازدید

بازدید امروز : ۱۹

بازدید این هفته : ۳۲۴

بازدید این ماه : ۱۳۰۹

آمار کل بازدید : ۲۴۹۴۴۴

افراد آنلاین : ۰ نفر

آی پی : ۳۴.۲۳۸.۲۴۸.۱۰۳

 صفحه اصلی محتوای آموزشی مشاهده محتوای آموزشی

 
طرحهای پذیرفته شده جشنواره خوارزمی دوره هفتم
عنوان طرح  کارگر کمکی
طراحان  امير ناظمی اسکويی  محمد کيومرثی
رشته : برق و الکترونيک
استان : آذربايجان شرقی
رتبه : دوم
واحد آموزشی  : نمونه المهدی اسکو
چکيده :
روبات چند منظوره ای طراحی و ساخته شده است که بعنوان يک کارگر کمکی می تواند در نيازمندی های روزانه افراد مسن و کم توان، کمک قابل توجهی بنمايد. طراحان بخش های مکانيکی و الکترونيکی را طراحی و ساخته اند. در اين دستگاه 7 ورودی سنسور وجود دارد که ماکزيمم و مينيمم ارتفاع جک، ماکزيمم بازشدن بازو و مينيمم بسته شدن آن، ماکزيمم بازشدن دست و مينيمم بسته شدن آن را برعهده دارند. همچنين يکی از سنسورها بعنوان حسگر در ليفتراک بکار می رود. جهت کنترل و فرمان نيز از ميکروکنترلر 8051 استفاده شده است.
عنوان طرح : سيستم تصفيه خانگی آب جهت حذف آرسينگ
طراحان : شهلا اقدسی
رشته : شيمی    استان : آذربايجان شرقی    رتبه : دوم     واحد آموزشی  : دبيرستان ثارا... – ناحيه 4 تبريز
چکيده :
اين پژوهش با هدف کاهش ميزان آرسنيک موجود در آب آشاميدنی انجام شده است. در اين طرح يک دستگاه تصفيه آب ساده طراحی گرديده که برای حذف آرسنيک از ستون حاوی گرانولهای آلومينا استفاده شده است. طراحی و ساخت دستگاه تصفيه آب با اين روش برای مناطق روستائی که آب آشاميدنی آنها حاوی آرسنيک می باشد مناسب است.
 
عنوان طرح : روبات رسام کامپيوتری
طراحان  سالار آسايش  رضا مولوی  اسحاق نيک آئين
رشته : مکانيک استان : يزدرتبه : دوم  واحد آموزشی  : دبيرستان آيت ا... خامنه ای - اردکان
 
چکيده :
طرح مزبور از بخش های مکانيک، الکترونيک و نرم افزار کامپيوتری تشکيل يافته است و به ويژه طراحی مکانيکی آن از خلاقيت خوبی برخوردار است. نمونه ساخته شده از عملکرد نسبتا" خوبی برخوردار است که بايد برای افزايش دقت موقعيت آن و نيز کيفيت رسم خطوط ارتقاء داده شود.نرم افزار روبات برای کاربری آسان آن به خوبی پردازش گشته و می توان بهره برداری را ساده نمايد. تدوين مستندات طرح به نحوی جامع و کافی صورت گرفته است که می تواند برای ارتقاء آن مورد بازنگری و استفاده قرار گيرد.
 
عنوان طرح :  اتوکاره چندمنظوره
طراحان  مسعود خدايی  اسماعيل خدايی
رشته : مکانيک استان : آذربايجان غربی    رتبه : دوم واحد آموزشی  : هنرستان فنی و حرفه ای آيت ا... طالقانی - مياندوآب
 
چکيده :
اين دستگاه قادر است که محموله بار (ماسه و سنگ) را بارگيری نموده و به محل مورد نظر حمل کند. همچنين اين دامپر توانايی تخليه بار را نيز دارد. با تعويض پاکت از نوع لودری به مسطح اين دستگاه عمل ليفتراک را انجام می دهد. از مزايای عمده اين طرح سادگی و هزينه پايين ساخت آن می باشد.
در عين سادگی، طرح بسيار مبتکرانه بوده و کاربردی و چند منظوره بودن از ويژگی های اين دستگاه می باشد.
از مزيتهای بسيار مهم اين دامپر استفاده از يک جک روغنی به جای چهار جک می باشد. طرح قابليت اجرايی شدن دارد و در کمترين فضای ممکن قابل بهره برداری می باشد.
عنوان طرح : منم سفير عشق
طراحان  محمدحسين امانت
رشته : زبان و ادبيات فارسیاستان : فارس رتبه : دوم واحد آموزشی  : دبيرستان شهيد دستغيب  ناحيه 2 شيراز
چکيده :
در اين داستان، حضرت زينب (س) پس از حادثه عاشورا و طی دوران اسارت به مدينه وارد می شود و از آنجا به مصر تبعيد می گردد. داستان با سفر آن حضرت به مصر آغاز می شود. او درمصر ماجراهای زندگی خود را برای مردم تعريف می کند و در واپسين ماههای عمر خويش نيز همه آنها را به رشته تحرير در می آورد. اما آن کتاب باقی نمی ماند و به دنيای باقی منتقل می شود. در حالی که حضرت زينب (س) در حال تعريف ماجرای زندگی خويش برای برادرش حضرت محسن در بهشت است داستان پايان می يابد. فضاسازی، شخصيت پردازی و همراه نمودن مخاطب در کل داستان از امتيازات ويژه اين طرح می باشد.
 
عنوان طرح : روبو هوشمند DPM
طراحان  داوود علی دوست  پيمان معين  مهدی شريف
رشته : برق و الکترونيک     استان : اصفهان
رتبه : دومواحدهای آموزشی  : پيش دانشگاهی آيت ا... بروجردی و دبيرستان توحيد  نجف آباد
 
چکيده :
در اين طرح، طراحان روبات هوشمندی را طراحی و پياده سازی نموده اند که عمليات مختلفی نظير روبات های فوتباليست را انجام می دهد. از مزايای اين طرح ايده پردازش تصوير بکار رفته در آن و بکارگيری ميکروکنترلر سری AVR می باشد. دريبل زدن، مسير يابی، جمع کردن توپ، دنبال کردن نورليزر و رسم کردن خطوط از ويژگی های اين روبات می باشد که تنوع کاربردهای آن را نشان می دهد.
 
عنوان طرح : تعيين ضريب شکست مايعات نامعلوم
طراحان  حسين ايرانمش  علی ايرانمنش
رشته : فيزيک    استان : کرمان   رتبه : سوم
واحدهای آموزشی  : پيش دانشگاهی بوعلی و دبيرستان امام خمينی  ناحيه 1 کرمان
 
چکيده :
اين طرح برای اندازه گيری ضريب شکست هر نوع سيالی مورد استفاده قرار می گيرد که اين دستگاه باتوجه به ارزان بودن و دقت بالا اين دستگاه که يکی از ويژگی های اين دستگاه است برای هر انسانی و هر آزمايشگاهی به راحتی قابل بدست آمدن است اين دستگاه از سه قسمت ليزر ، 2عدسی ها 3 صفحه اندازه گيری تشکيل شده است.
 
 
عنوان طرح : کف پوش توليد برق
طراحان : شايان ابوالحسنی
رشته : برق و الکترونيک   استان : خراسان شمالی
رتبه : سوم    واحد آموزشی  : پيش دانشگاهی استعدادهای درخشان شهيد بهشتی
 
چکيده :
طراح اين طرح با ابتکاری ساده صفحات پيزو الکتريک را بصورت شبکه ای در لابلای موکت يا کف پوش بکار گرفته بطوری که با عبور انسان از روی اين کف پوش بخشی از انرژی مکانيکی ناشی از وزن بدن به انرژی الکتريکی تبديل می گردد. سادگی و رويکرد توليد انرژی غيرفسيلی از نقاط قوت اين طرح بحساب می آيد.
 
عنوان طرح : دستگاه ديدافزا
طراحان  يحيی خاکپور
رشته : برق و الکترونيک   استان : آذربايجان شرقی   رتبه : سوم   واحد آموزشی  : شهيد پاسيار ناحيه 2 تبريز
 
چکيده :
دستگاهی طراحی و ساخته شده است که به افراد نيمه بينا و کم بينا کمک می نمايد تا نوشته ها را دقيق تر بخوانند و نيز درصورت نياز، صحيح تر بنويسند. دستگاه از دو قسمت اساسی چشمی و منبع تغذيه تشکيل شده است که بوسيله يک رشته کابل شيلد چهار رشته ای از طريق سوکت بهم مرتبط می شوند. در هر قسمت چشمی يک دوربين کوچک، دو عدد ديود نوری وجود دارد.درصورت پايين بودن شدت روشنايی محيط بدليل اينکه روشنايی اضافی روی دستگاه وجود دارد کيفيت مناسب قابل دريافت است.
 
 
عنوان طرح : روبات شيشه پاک کن
طراحان  نيلوفر نايبی، مهسا خليلی، سمانه اسکندری
رشته : مکانيک   استان : شهر تهران   رتبه : سوم   واحد آموزشی  : دبيرستان فرزانگان  ناحيه 6 تهران
 
چکيده :
طرح روبات برای پيمودن دو جهت قائم و افقی با مکانيزم های غيرپيچيده و نسبتا" ساده ای صورت گرفته است که از خلاقيت نسبتا" خوبی برخوردار می باشد. مجموعه روبات تلفيقی از عملگرهای نيوماتيکی و الکتريکی است که به خوبی بهره برداری شده است و در کاربرد صنعتی آن نيز با تأمين منبع هوای فشرده و باطری مشکلی نخواهد داشت. عملکرد روبات در قسمت شستشو و خصوصا" جمع آوری مايع پس از شستشو شايسته توجه بيشتر و ارتقاء می باشد. مستندسازی طراحی به نحوی قابل قبول تدوين شده است.

 
عنوان طرح : هرس اتوماتيک )پنوماتيک(
طراحان : محمدباقر زروج شعبانی
رشته : مکانيک    استان : مازندران   رتبه : سوم    واحد آموزشی  : پيش دانشگاهی حافظ - تنکابن
 
چکيده :
ايده مطرح شده در جواب به کاربردی خاص بوجود آمده و طراح ضمن تدوينی مناسب با استفاده از پتانسيل علمی و عملی خود به بهترين نحو ممکن ايده را به عمل تبديل نموده است.
دستگاه سه کاره هرس پنوماتيک اتوماتيک در صورت رفع نواقص و درنظر گرفتن ايمنی و راحتی کاربران می تواند به صورت گسترده در کشاورزی مورد استفاده قرار گيرد.
نمونه آزمايشی اين دستگاه به استفاده از اجزاء قابل توليد در کشور ساخته شده و نشان دهنده نبوغ طراح در بکارگيری آنها برای توليد دستگاههای صنعتی با هدف و کاربردی خاص می باشد.
 
عنوان طرح  چرخ عمق سنج و کنترل عمق
طراحان  سيدرحيم موسوی (دانشجويی)
رشته : مکانيک  
نظر دهید . . .           نظرات کاربران

 

 کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز استعدادهای درخشان فرزانگان 1 زنجان می باشد