صفحه اصلی محتوای آموزشی مشاهده محتوای آموزشی

 
برگزاری سه المپیاد جدید

 

 

 معاون مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برگزاری المپیاد علوم قرآنی در سطح کشورهای

اسلامی و اضافه شدن المپیادهای علوم زمین و جغرافیا به المپیادهای علمی دانش آموزان خبر داد .  

 

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموش وپرورش به نقل از ایرنا، حسن ساعی دهقان با بیان اینکه برگزاری 3 المپیاد جدید علمی دانش آموزی در دستور کار باشگاه دانش پژوهان جوان است، گفت: المپیاد علوم قرآنی یکی از این 3 المپیاد جدید است که در سطح کشورهای جهان اسلام برگزار خواهد شد.

وی افزود: مقدمات برگزاری این المپیاد انجام شده اما با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع قرآن و کسب نظرات بزرگان قرآنی از حوزه های علمیه و دانشگاه ها با دقت عمل بالایی پیش می رود.

دهقان با بیان اینکه دفتر کمیسیون عالی قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش و باشگاه دانش پژوهان جوان به طور مشترک مقدمات برگزاری المپیاد علوم قرآنی را پیگیری می کنند، خاطرنشان کرد: قرار است این المپیاد با رویکرد تدبر در قرآن برگزار شود و حفظ و تلاوت در آن مدنظر نیست.

معاون مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه برگزاری المپیادهای علوم زمین و جغرافیا یک گام جلوتر از المپیاد علوم قرآنی هستند، تصریح کرد: برای این 2 المپیاد کمیته راه اندازی تشکیل شده و چارچوب و قالب اینکه المپیاد در چند مرحله بوده و شامل چه سرفصل های باشد تصمیم گیری شده است.

وی با بیان اینکه پیشنهاد اخذ تسهیلات المپیادهای علوم زمین و جغرافیا به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شده است، گفت: کمیسیون معین شورا با کلیات اعطای تسهیلات به هر دو این المپیادهای موافقت کرده اما تعیین جزئیات آن منوط به برگزاری و تصمیم گیری در کمیته ای متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کرده است.

دهقان گفت: پس از اعلام نتیجه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مراحل اول و دوم المپیاد برای انتخاب دانش پژوهان جهت برگزاری دوره تابستانی و در نهایت مشخص شدن مدال آوران طلا، نقره و برنز کشوری برگزار می شود.

معاون مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه تاکنون یک مرحله المپیاد علوم زمین به صورت آزمایشی در 6 استان کشور برگزار شده است، گفت: امسال برای هر دو المپیاد جهانی علوم زمین و جغرافیا ناظر از سوی ایران اعزام خواهد شد تا تجربیات حضور در مسابقات بین المللی را جهت شرکت در المپیاد جهانی این دو رشته کسب شود.

 

 

نظر دهید . . .           نظرات کاربران