صفحه اصلی محتوای آموزشی مشاهده محتوای آموزشی

 
گزارش برگزاری دهه ریاضیات
بسمه تعالی
 
گزارش برگزاری برنامه به مناسبت بزرگداشت  دهه ریاضیات دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان 1 زنجان
 
احتراما معروض می دارد به مناسبت دهه ریاضیات جهت بالا بردن علاقه دانش آموزان  به ریاضی ، ارتقاء توانمندی آنان در ریاضیات ، معرفی برخی جنبه های کاربردی ریاضی در زندگی و علوم دیگر و زیبایی های ریاضی و نیزمعرفی برخی از بازی های فکری مطرح در جهان این آموزشگاه برنامه بزرگداشت دهه ریاضیات را از تاریخ سوم الی سیزدهم آبان با موضوعات زیر برگزار می نماید :
سخنرانی دکتر مجید میرزا وزیری از اساتید برجسته ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در جمع همکاران ریاضی آموزشگاه ها و و دانش آموزان در روز چهارشنبه پنجم آبان ماه که در این برنامه جناب آقای دکتر مرصعی ، آقای دکتر بیات ، آقای مفیدی و جناب آقای رحمتی ودبیران و کارشناس گروه ریاضی  و... در جمع دانش آموزان حضور داشتند . در ابتدای برنامه آقای دکترمرصعی استاد ریاضی دانشگاه زنجان به معرفی شخصیت و مدارج علمی آقای دکترمیرزا وزیری پرداخته سپس آقای دکتر میرزا وزیری در باره نحوه ایجاد شهر ریاضی در مشهد مقدس و برگزاری مسابقات متعدد در استانهای کشور وشکوفایی خلاقیت و توانمندیهای دانش آموزان مستعد و رقابت حاصله و نیز تاثیرات مثبت آن در زندگی دانش آموزان مطالبی را ایراد نمودند . آنگاه با طرح چند مساله ریاضی دانش آموزان را وادار به تفکر و استدلال نمودند وسپس پاسخ های آن را با روش ساده و بدیع بیان نمودند.
در پایان از نمایشگاه ریاضی ،بازیهای توپولوژیکی ، هنر کاغذ و تا و بازی ها ومعماهای ریاضی و آشنایی با تورنمنت اتللو ، اثبات بدون کلام ، پارادوکس ها درریاضیات ومعرفی واجرای مکعب روبیک توسط دانش آموزان  بازدید نمودند.
شایان ذکر است دانش آموزان علاقمند مدارس متوسطه دور اول و دوم دخترانه می توانند تا سیزدهم آبان ماه از این نمایشگاه بازدید نمایند 
 
    
 
 
  
 
نظر دهید . . .           نظرات کاربران